Jak probíhá adopce kočky?

Kočky k adopci si můžete prohlédnout v sekci stránek Hledají domov.

V případě zájmu o adopci vyplníte adopční dotazník a my se s vámi spojíme. Na základě informací od vás uvážíme, zda-li je vybrané zvíře vhodné do vaší domácnosti. Můžete také zavolat přímo na uvedený kontakt a domluvit si nezávaznou návštěvu. Velmi uvítáme návštěvu u vás doma, abychom co nejlépe zhodnotili, zda-li je váš výběr kočky správný.

Pokud je vše na obou stranách v pořádku, dochází k adopci zvířete. Součástí adopce je podepsání adopční smlouvy a adopční poplatek, který slouží na pokrytí nákladů spolku s péči o další kočky. Zároveň je to i naše ochrana před překupníky, kteří následně za účelem zisku zvířata množí.

Pokud jste se rozhodli adoptovat kočku z naší organizace Fousky z.s., budete mít jistotu, že si od nás berete naprosto zdravé zvíře. Má-li zvířátko nějaký zdravotní problém, budeme vás o tom samozřejmě informovat předem. Kočky od nás odchází odblešené, odčervené, testované na parvovirus, FeLV, FIV, vakcinované, čipované, s rozborem trusu a kastrované (s výjimkou koťat).

Novou rodinu pro naše kočky vybíráme velmi pečlivě. Každé zvíře je jiné, má svou osobnost a temperament. Je velmi důležité zvážit, co vše můžete novému kočičímu členu rodiny nabídnout. Důležité pro nás je, aby se kočka v nové rodině dobře cítila a sžila se s ní, spokojenost musí být na obou stranách.

Pokud se stane, že se z jakéhokoliv důvodu nemůže nový majitel o svěřené zvíře dále starat, je povinen kočku vrátit zpět do organizace. Občas nastane situace, že to prostě dál nejde. Není se za co stydět, ale je potřeba udělat pro zvíře to nejlepší a to je zajistit mu péči a lásku. U nás má každá kočka dveře otevřené. Jsme tu kdykoliv pro vás a pro kočky.

Odebírejte Fouskozpravodaj do vašeho e-mailu

Přidejte se k našemu e-mailovému Fouskozpravodaji, občas vám pošleme přehled o tom, co se ve Fouskách stalo zajímavého. Třeba jaké máme nové kočky, kdo šel do adopce, zajímavé články nebo užitečné informace.