Jak se stát opatrovníkem a co to obnáší?

Opatrovníkem se může stát kdokoliv, kdo má velké srdce a smysl pro zodpovědnost. Opatrovník poskytuje zachráněné kočce dočasný domov do doby, než zvířátko najde ten skutečný. Je potřeba být schopný pečovat zodpovědně o svěřené zvíře, dopravit ho na veterinární kliniku, pokud to situace vyžaduje, a zajistit kočce odpovídající péči.

Pokud se rozhodnete stát se opatrovníkem, nemusíte se bát, že to finančně nezvládnete. Financujeme veškeré náklady - zajišťujeme tedy krmivo, stelivo, hračky, škrabadla, případně další potřeby a plně financujeme veterinární péči. Vaším úkolem bude "jen" kočku rozmazlovat, učit ji novým věcem, starat se o její spokojené bříško a dát ji kousek místa u sebe doma.

Kočičkám umístěným u našich opatrovníků aktivně hledáme domov my. Na jaký počet koček si troufnete, necháme na Vás. Pokud se zodpovědně rozhodnete, že zvládnete péči jen o jednu kočičku, je to určitě lepší než v případě, kdy byste přecenili své síly, nabrali si více zvířat a poté se nezvládali o ně postarat.

Jako opatrovník máte možnost udělat jeden (nebo více :) ) kočičích životů šťastnějšími. Kočky u Vás poznají lásku, kterou možná nikdy předtím nepoznaly, a připravíte je na skutečný domov. Naučíte je dobrým zvykům, které jim ulehčí zabydlení v novém, trvalém domově.

V neposlední řadě získáte plno zkušeností a kamarádů či kamarádek z řad našich členů. Už je nás docela hodně, tak se nebojte k nám přidat :-)

Napište nám nebo zavolejte

Odebírejte Fouskozpravodaj do vašeho e-mailu

Přidejte se k našemu e-mailovému Fouskozpravodaji, občas vám pošleme přehled o tom, co se ve Fouskách stalo zajímavého. Třeba jaké máme nové kočky, kdo šel do adopce, zajímavé články nebo užitečné informace.