Jak správně vybrat kočku?

Pokud jste se rozhodli adoptovat kočku z útulku, je to rozhodně jedno z nejlepších rozhodnutí v životě. Takové zvíře je velmi vděčné a dokáže vám dát mnoho lásky. Pořízení domácího mazlíčka je ale velká zodpovědnost. Musíte počítat s tím, že s vámi bude např. 15 let, bude potřebovat veterinární péči, která stojí peníze, a také kvalitní krmivo a podestýlku. Musíte zvíře zajistit v případě, že pojedete na dovolenou či služební cestu. Jste zodpovědní za zvíře, které k sobě připoutáte, jste jediná osoba, kterou má a která se o něj může postarat.

Odpovězte si na následující otázky:

  • Zajistím dobré hlídání v případě dovolené či služební cesty?
  • Mohu se dobře postarat o zvíře, které se mnou bude žít např. 15 let?
  • Mám případnou finanční rezervu, když bude potřeba veterinární ošetření?

Pokud uvažujete o adopci malého kotěte, je potřeba počítat s tím, že se musí vše naučit. Zdravé kotě je plné energie a musíte se připravit na to, že může doma něco rozbít. Dovádí, neuhlídá své drápky a může utrpět nábytek. U koťátka je rozvoj osobnosti teprve v rozkvětu, a čím více se mu budete věnovat, tím šťastnější bude. Kotě by nemělo zůstávat dlouho samo doma. Je jako malé dítě a potřebuje zvýšenou péči.

Adopcí dospělé kočky rozhodně nešlápnete vedle. Dospělá kočka má vyzrálou povahu, temperament a člověk lépe vycítí, jaké podmínky jsou pro ni nejlepší. U dospělé kočky budete od pracovníků záchranných organizací vědět, jaké má přednosti a zlozvyky. I když nejsou malými koťaty, dokáží se perfektně adaptovat na nový domov. Pokud je povaha kočky přátelská, výborně přijme i zvířecí kamarády v nové domácnosti. Takové zkušenosti máme i u kočičích seniorů, kteří trávily většinu svého života na ulici.

Čím více toho budete vědět o povaze zvířete, tím lépe odhadnete, jaká kočka je pro vás ta pravá. Není rozumné vybírat jen podle vzhledu kočky. Kočka se může líbit vizáží, ale povahově bude velmi rozdílná od přání budoucích majitelů. Dříve nebo později bude nešťastná jak kočka, tak i nový majitel. Je důležité se na vše zeptat a nechat si poradit. Pracovníci útulku vám rádi zodpoví vše o vybraném zvířeti.

Necháte-li si od nás poradit, věřte, že chceme pro vás i naše kočičí svěřence jen to nejlepší.

Kočky hledající domov

Odebírejte Fouskozpravodaj do vašeho e-mailu

Přidejte se k našemu e-mailovému Fouskozpravodaji, občas vám pošleme přehled o tom, co se ve Fouskách stalo zajímavého. Třeba jaké máme nové kočky, kdo šel do adopce, zajímavé články nebo užitečné informace.