Lýdie

  • Našla domov
  • Evidenční číslo: 808
  • Pohlaví: kočka
  • Datum narození: 1.4.2018   (před 6 roky)
  • Věková kategorie: dospělák (1-8 let)
  • Opatrovník: Karolína (Litice, Plzeň)

NAŠLA DOMOV

Lýdinka je velmi osobitá kočička. Nádherně se starala o svá koťátka, má neuvěřitelné mateřské pudy. S ostatními kočičkami vychází krásně, na lidi je opatrnější, potřebuje dostatek času, aby si zvykla. Je to klidná kočička, která by ráda klidný a trpělivý domov.

Kontakt s člověkem vyhledává, ale zatím stále bojuje s nedůvěřivostí, je potřeba s ní nadále pracovat. Více u ní převládá plachá část, proto když se necítí komfortně tak syčí a může i seknout, ale pouze pacičkou, ne drápy. Toto chování se ale daří odbourávat, už to téměř vůbec nedělá. Nechá na sebe sáhnout, pohladit se, už se i sama přijde pomazlit o nohy, nebo hlavičkou. Když ji teta zastihne ve správnou chvíli, tak je to obrosvký mazel, nechá se hladit po celém těle, vrní o stošest, a nechá se hladit i na bříšku. Jakmile má dost, tak jde pryč. Celkově dělá pořád velké pokroky. Je čistotná a miluje jídlo.

Na levém oku má zajizevný kanálek a proto ji stále teče, je to však pouze "kosmetická vada".

Musela dlouho žít na ulici a to se na ní podepsalo. I tak je na skvělé cestě za důvěrou, jen potřebuje lásku a trpělivost. V bytě je naprosto spokojená, je vděčná za plnou mističku, pelíšek a plyšovou myšku.

Není vhodná k dětem. Pouze pro zkušené chovatele.

Jméno: Lýdie
Evidenční číslo: 808
Pohlaví: kočka
Datum narození / věk / kategorie: 1.4.2018 / před 6 roky / dospělák (1-8 let)
Datum nálezu: 31.3.2023
Místo nálezu: Borská, Plzeň
Rasa: Evropská
Zbarvení: Bílomourovatá
Původ příjmu do organizace: nalezené zvíře hlášené na obec v místě nálezu
Nyní v péči opatrovníka: Karolína (Litice, Plzeň)

Domov našli tyto kočky

 

Odebírejte Fouskozpravodaj do vašeho e-mailu

Přidejte se k našemu e-mailovému Fouskozpravodaji, občas vám pošleme přehled o tom, co se ve Fouskách stalo zajímavého. Třeba jaké máme nové kočky, kdo šel do adopce, zajímavé články nebo užitečné informace.