Sněhurka

  • V karanténě
  • Evidenční číslo: 898
  • Pohlaví: kočka
  • Datum narození: 1.1.2016   (před 9 roky)
  • Věková kategorie: senior (8 let a více)
  • Opatrovník: Linda (Praha)

Některé příběhy nám lámou srdce.

Některé nám ho drtí na prach.

Podívejte se na tuto nádhernou, majestátní, pohádkovou bytost z jiného světa s obrovskýma, uhrančivýma očima a řekněte: může snad mít jiné jméno, než pohádkové?

Sněhurka.

Sněhurka až do jara 2023 žila se svou majitelkou. Paní se jí ujala jako zhruba roční kočičky, měly spolu krásný vztah, Sněhurka chodila ven i domů, jak se jí zachtělo. Přestože paní měla ještě jednu kočičku, se kterou si Sněhurka nerozuměla, byla šťastná.

Bohužel, paní na tom není zdravotně moc dobře, pohybuje se jen pomocí chodítka a když se Sněhurce začal na čumáčku dělat útvar, který se nehojil, krvácel a při každém otření za sebou zanechával stopy, přestalo pro ni být možné se o Sněhurku starat a uklízet po ní. Bohužel, nebylo v možnostech rodiny si kočičku převzít a zajistit jí nejen náročnou péči, ale především léčbu. Sněhurka tak skončila pod křídly Šumaváckých nalezenců na veterině, kde čekala. A čekala. A čekala.

Na co? Na zázrak. Až se někdo ustrne nad sněhově bílou kočičkou, která má s největší pravděpodobností rakovinu čumáčku.

Naštěstí se k vnučce paní majitelky dostal příběh Dědouška a ta neváhala a kontaktovala naši Lindičku. Volba byla jasná: Sněhurku v tom nenecháme! Ale... máme plno. Úplně totálně, beznadějně plno. A tak Sněhurka dál čekala.

Lindička ji mohla po dlouhých čtyřech měsících strávených na veterině konečně odvézt domů. Byl to ale jen začátek dlouhé a bolavé cesty s nejistým koncem. Sněhurka měla, kromě rány na čumáčku, také ve velmi špatném stavu zuby, které bylo potřeba akutně řešit. Při operaci zubů se také udělala biopsie rány, která bohužel potvrdila to, co jsme si všichni mysleli, ale báli se to říct nahlas: skvamocelulární karcinom.

Sněhurka absolvovala dlouhou, náročnou a bolavou léčbu elektrochemoterapií, ale opravdu dokázala to, co se v nejhlubším zmaru zdálo nemožné. Nádor je v remisi.


Jméno: Sněhurka
Evidenční číslo: 898
Pohlaví: kočka
Datum narození / věk / kategorie: 1.1.2016 / před 9 roky / senior (8 let a více)
Rasa: evropská
Zbarvení: bílá
Původ příjmu do organizace: darovací smlouva od původního majitele
Nyní v péči opatrovníka: Linda (Praha)

V karanténě jsou nyní i tyto kočky

 

Odebírejte Fouskozpravodaj do vašeho e-mailu

Přidejte se k našemu e-mailovému Fouskozpravodaji, občas vám pošleme přehled o tom, co se ve Fouskách stalo zajímavého. Třeba jaké máme nové kočky, kdo šel do adopce, zajímavé články nebo užitečné informace.