Vašík

  • V karanténě
  • Evidenční číslo: 1010
  • Pohlaví: kocour
  • Opatrovník: Libuška (Plzeň-Litice)

Do Fousků jsme přijali dalšího kocourka, který potřeboval akutně pomoc. Je to mazlivý a miloučký kocourek Vašík, který se přitoulal k velmi hodné paní. Kocourek hledal jídlo a pohlazení. Vašíček je jemný a přátelský a v místě se pohyboval delší dobu. Bohužel jej napadl jiný kocour a poranil ho natolik, že mu vyškrábl oko.

Vašík podstoupil operaci, ale léčení bohužel neprobíhalo tak, jak bychom si přáli. Dosavadní péči zajišťovala p. nálezkyně, na svá bedra. Vše hradila a jezdila s kocourkem na veterinu. Jenomže oko se stále horšilo. Když nás paní požádala o pomoc, neváhali jsme. Domluvili jsme se, že pro nás paní udělá i dočasnou péči a přijmeme jej pod svá křídla. Vašík je nyní v rukách našich úžasných veterinářů u pana Herynka a jde se do boje. Rána byla otřesná, když jsme ji viděli, zůstali jsme koukat s otevřenou pusou. Po první návštěvě naší veteriny bylo hned jasné, že je tam zánět. Dostal potřebné léky. Určitě to bude zase nádherný chlapeček, který bude mít radost ze života.

Rána už se hodně zlepšila, dočasná teta se o Vašíka stará předpisově. Vašík je vděčný a mazlivý kocourek, který ošetřování zvládá krásně.

Vašík bude domov hledat jako jedináček a bez přístupu ven.


Jméno: Vašík
Evidenční číslo: 1010
Pohlaví: kocour
Datum nálezu: 22.5.2024
Místo nálezu: Školní 868, Tlučná
Rasa: evropská
Zbarvení: mourovatobílá
Původ příjmu do organizace: nalezené zvíře hlášené na obec v místě nálezu
Nyní v péči opatrovníka: Libuška (Plzeň-Litice)

V karanténě jsou nyní i tyto kočky

 

Odebírejte Fouskozpravodaj do vašeho e-mailu

Přidejte se k našemu e-mailovému Fouskozpravodaji, občas vám pošleme přehled o tom, co se ve Fouskách stalo zajímavého. Třeba jaké máme nové kočky, kdo šel do adopce, zajímavé články nebo užitečné informace.