Piškotek

  • Našel domov
  • Evidenční číslo: 703
  • Pohlaví: kocour
  • Datum narození: 1.3.2016   (před 8 roky)
  • Věková kategorie: senior (8 let a více)
  • Opatrovník: Karolína (Litice, Plzeň)

NAŠEL DOMOV

Přijali jsme akutní případ šíleně zuboženého kocourka, který se toulal v obci Třebobuz Líšťany, kde si ho všimli obyvatelé. Pohled na zubožené zvíře nám doslova vyrazil dech. Kocourek je silně anemický a extrémně podvyživený. Má prasklý absces na tváři, ledviny mají vyšší hodnoty, jsou zvětšené. V močovém měchýři má drobný výrůstek a zvětšenou mízní uzlinu. Dostal ihned infuzi a léky. Je strašně vděčný za jakýkoliv dotyk. Kolik nocí by ještě někde v úkrytu čekal na pomalou a bolestivou smrt? Je to strašné, že takhle může zvíře dopadnout :( Kocourek dostal jméno Piškotek. Uděláme pro Piškotkovu záchranu první poslední.

V současné době má Piškotek hodnoty krve již v pořádku, ledvinové hodnoty jsou stále zvýšené, takže užívá léky a má ledvinovou dietu.Krásně se zotavil, přibral na váze, v brzké době ho čeká kastrace. Už ale hledá nový domov. Je to obrovský mazel.

Jméno: Piškotek
Evidenční číslo: 703
Pohlaví: kocour
Datum narození / věk / kategorie: 1.3.2016 / před 8 roky / senior (8 let a více)
Datum nálezu: 26.2.2022
Místo nálezu: Třebobuz, Líšťany
Rasa: evropská
Zbarvení: zrzavobílá
Původ příjmu do organizace: nalezené zvíře hlášené na obec v místě nálezu
Nyní v péči opatrovníka: Karolína (Litice, Plzeň)

Domov našli tyto kočky

 

Odebírejte Fouskozpravodaj do vašeho e-mailu

Přidejte se k našemu e-mailovému Fouskozpravodaji, občas vám pošleme přehled o tom, co se ve Fouskách stalo zajímavého. Třeba jaké máme nové kočky, kdo šel do adopce, zajímavé články nebo užitečné informace.