Leonidas

  • Opustil nás
  • Evidenční číslo: 873
  • Pohlaví: kocour
  • Datum narození: 15.5.2023   (před rokem)
  • Věková kategorie: dospělák (1-8 let)
  • Opatrovník: Linda (Praha)

9.8.2023 Leovi jsou teprve 3 měsíce a už na svůj mourovatý kožíšek zakusil, jak odporní umějí být lidé. Partička individuí, notně posilněná alkoholem, viděla u místní hospůdky batolící se kočičí mimino a co je napadlo? Vylít si vztek za své podělané životy na přátelském bezbranném kotěti. Leonidase zkopali tak, že mu přerazili nebo vykloubili spodní čelist.

Leo měl majitele. Nevíme, proč jeho zranění neřešili dřív, nebo jak se stalo, že vše došlo až do tohoto stavu. Leonidase přinesli v pondělí 7.8. na veterinu Herynk v Černicích s tím, že chtějí chlapečka uspat, protože neotevře tlamičku.

Naštěstí nám zazvonil telefon a my jsme řekli: "Přes naše mrtvoly! Klukovi dáme alespoň šanci bojovat!"

Bude to ale obrovsky těžké. Leonidas pusinkou opravdu nepohne ani trošku. Mezi zuby neprostrčí ani jazýček, škvíra je tak úzká, že se jí dá procpat stříkačka jen v jednom místě. Leo se snaží jíst sám, ale může jen naprosto tekutou stravu a i to je docela zoufalý pohled: ponoří čumáček do misky a snaží se vdechnout, co jde. Nemůže se ani mýt, a tak ho teta Linda kromě dokrmování musí také každý den mýt. Než ho budeme moct nechat operovat, musíme mu udělat CT, ale už tam narážíme na zádrhel číslo jedna: jak uspat kotě, které nelze intubovat?

Přese všechno je Leo neuvěritelně hodný a uvrněný kocourek, který baží po lidské společnosti a doteku. Nelze ho nemilovat. Teď víc, než kdykoliv jindy, potřebujeme vaši podporu.

Jméno: Leonidas
Evidenční číslo: 873
Pohlaví: kocour
Datum narození / věk / kategorie: 15.5.2023 / před rokem / dospělák (1-8 let)
Rasa: Evropská
Zbarvení: bílomourovatá
Původ příjmu do organizace: nalezené zvíře hlášené na obec v místě nálezu
Nyní v péči opatrovníka: Linda (Praha)

S láskou vzpomínáme také na tyto kočky

 

Odebírejte Fouskozpravodaj do vašeho e-mailu

Přidejte se k našemu e-mailovému Fouskozpravodaji, občas vám pošleme přehled o tom, co se ve Fouskách stalo zajímavého. Třeba jaké máme nové kočky, kdo šel do adopce, zajímavé články nebo užitečné informace.